Academia capoeiry - dom graczy capeoira.

Tu odbywają się treningi. Poznajemy filozofię tego sportu i jego historię. Poznajemy brazylijską kulturę i język portugalski. Uczymy się gry na instrumentach ( berimbau i pandeiro) poznajemy słowa piosenek śpiewanych w roda.
Od energii panującej w Academi zwanej AXE zależy nasze w niej samopoczucie. A tę energie tworzymy my wszyscy w niej trenujący i przebywający.

Otworzenie Academi capoeira to spełnienie mojego wielkiego marzenia o powstaniu w naszym mieście miejsca przybliżającego kulturę afro-brazylijską ze szczególnym uwzględnienie capoeira regional. To możliwość rozwijania mojej pasji i przekazywanie jej innym pokazując jednocześnie, że życie z pasją daje energię i siłę do realizacji marzeń.

 

 

 

Prowadzący treningi:

Academia

Anna SmuszAnna Smusz - absolwentka AWF-u w Poznaniu o specjalizacji nauczycielskiej. Posiadająca uprawnienia do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego w nauce wczesnoszkolnej i w wieku przedszkolnym. Instruktorka pływania i narciarstwa. Wieloletnia instruktorka harcerstwa, wychowawca na koloniach i instruktorka na zimowiskach narciarskich.


Przygodę z Capoeira rozpoczęła w 2006 roku a ostatnie 5 lat (06.2011 - 06.2016) mieszkała w Bazyli w mieście Salvador - uważanym za kolebkę capoeira. Miała niesamowitą możliwość trenowania w academi  założonej w 1942 roku przez osobę uważaną za twórcę  cepoeira regional - Mestre Bimba. Academia ta znajduje się na ulicy Larangeira a treningi w niej prowadzone są obecnie przez Mestre Bamba i jego uczniów.

Drukuj